ماژول خرید آنلاین بانک ملت

لطفا شرح و مبلغ مورد نظر را براي پرداخت وارد نماييد

شرح:

مبلغ: (ريال)

تاریخ و زمان فارسی

 دوشنبه, 18 فروردين 1399

جهت اطلاع از نامهای تجاری آماده فروش( فقط نام کالای درخواستی مثلا :قند ، کاشی وغیره )  را به شماره های زیرپیامک زده بعد از 10 دقیقه کلیه نامهای تجاری آماده فروش به گوشی شما پیامک ارسال خواهد شد

موبایل :09123717913    پنل پیامک  : 10009123717913

جهت مشاوره وثبت علامت ونام تجاری با   09123717913تماس

ایمیل:sabt300@gmail.com

دانلود نمونه فرم های اداری و مکاتبات داخلی

دانلود نمونه و تیپ قرادادهای جدید 1394


صفحه قانون ثبت در ایران در سایت اعتماد ادیب

آنچه مسلم است شركت های موضوع قانون تجارت نقش مهمی در جلب سرمایه های مردم و شكوفایی اقتصاد كشور ایفا می نمایند. در این راستا شایسته است كه مقرراتی وضع گردد تا مردم با اعتماد به شركت های مزبور و اطمینان خاطر از تضمین حقوق خود مبادرت به سرمایه گذاری بنمایند. از آنجایی كه اغلب سرمایه گذاری ها در بخش های صنعتی خدماتی و بازرگانی بین المللی توسط اشخاص حقوقی صورت می گیرد اصلاح قوانین و هماهنگ كردن آنها با مقررات جامعه بین المللی ضروری به نظر می رسد.
یادآوری می كنم كه نقایص قانونی قابل توجهی در ارگان تصمیم گیرنده (مجمع عمومی موسس مجمع عمومی عادی و فوق العاده ) ارگان اداره كننده (هیئت مدیره و مدیر عامل) و ارگان كنترل كننده (بازرس یا بازرسان) وجود دارد كه مشكلاتی را در بازرگانی داخل و بین المللی ایجاد نموده است. زیرا نحوه دعوت مجامع و اتخاذ تصمیم و افزایش و كاهش سرمایه و سیستم بازرسی و مدیریت و حمایت از حقوق سهامداران و توسعه حق كسب اطلاع آنان در حقوق فرانسه (قانون ٢٤ ژوییه ١٩٦٦) در حقوق انگلیس (قانون شركت های تجارتی ١٩٨٥) و ایالات متحده آمریكا و سایر كشورهای تغییراتی پیدا كرده است).
هم چنین قوانین حاكم بر شركت های با مسئولیت محدود تضامنی نسبی مختلط سهامی و غیر سهامی (ماد ٩٤ تا ٢٢٢ مصوب ١٣١١) با توجه به گذشت سالیان متمادی كه از تصویب آنها می گذرد از نظر ارگان(تصمیم گیرنده) مدیریت و سیستم كنترل مشكلات زیادی را در عمل ایجاد كرده كه در نتیجه تراكم دعاوی در دادگستری و ركود اقتصادی را در كشور فراهم ساخته است. به همین گونه قوانین مربوط به ورشگستگی شركت ها مصوب ١٣١١ نمی تواند از حقوق طلبكار حمایت كرده و اعتماد او را برای سرمایه گذاری جلب نماید.
توجه داشته باشیم كه قانون اداره تصفیه امور ورشكستگی مصوب ٢٤ تیرماه ١٣١٨ و آیین نامه مربوط به آن از حقوق سوییس اقتاس شده اتس و اداره تصفیه امور ورشكستگی كه در حوزه قضایی چند شهرستان تاسیس گردیده به علت كندی امر تصفیه و هزینه زیاد آن در عمل مشكلاتی برای طلبكاران ایجاد كرده است . از طرف دیگر در سایر نقاط ایران امر تصفیه طبق قانون تجارت ١٣١١ كه با مطالعه قانون ٤ مارس ١٨٨٩ فرانسه و سایر مقررات بعدی تهیه گردیده به هیچ وجه نیازهای حمایتی طلبكاران را فراهم می سازد. زیرا در قوانین ورشكستگی مصوب ١٣ ژوییه ١٩٦٧ و ٢٥ ژانویه ١٩٨٥ در كشور سوییس تغییرات قابل توجهی صورت گرفته است به هر حال این دوگانگی درنظام تصفیه امور ورشكستگی افزون بر پیچیده كردن درك قانون آن هم به ضرر شركتهای تجاری برای افزودن اعتبار و جلب اعتماد مردم نیاز به بازنگری كامل دارد.
امیداست كه این كار پژوهشی نو برای بازنگری قانون شركت های تجاری در ایران و برای كسانی كه با شركت مذكور سرو كار دارند. مفید واقع شود.

نظرات (0)add
نوشتن نظر
كوچكتر | بزرگتر

busy

تماس با قسمت پشتیبانی وب سایت

شما می توانید جهت هرگونه سوال و سرچ نام تجاری با تلفن 09123717913 تماس وبه صورت رایگان مشاوره بگیرید.

دفتر مرکزی تهران . بلوار اشرفی اصفهانی- روبروی مسجد امام رضا (ع) ساختمان پزشکان 110 ط3 واحد 12  - تلفن:

44474914   +  44474915  +  09123717913

email: sabt300@gmail.com

تماس با ما